Aranżacja łazienki oczami dziecka
2017-10-03
Projektując łazienkę z której będą korzystały dzieci, należy skupić się na detalach. To one sprawią, że korzystanie z łazienki nie będzie dla najmłodszych koniecznością, a wręcz codzienną frajdą.

aranżacja łazienki dla dzieci

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim zaczniemy dokładnie planować elementy wyposażenia łazienki dla dzieci, należy poważnie rozważyć najlepsze rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo dzieci. Nie możemy pozwolić sobie na śliską podłogę, ostrzy brzeg wanny czy niebezpieczny próg prysznica. Dlatego warto zainwestować w takie rozwiązania jak mata antypoślizgowa, urządzenia sanitarne z łagodnym wykończeniem, prysznic który nie ma wysokiego progu, lub taki który jest go zupełnie pozbawiony. Dzięki temu znacząco zmniejszamy ryzyko upadku dziecka, a nawet gdy takowy się wydarzy, to brak ostrych krawędzi sprawi, ze dziecko nie będzie w stanie zrobić sobie poważnej krzywdy. 
 

Wanna czy prysznic?

Często rodzice zastanawiają się nad wyborem wanny lub prysznica – w przypadku łazienki dla dzieci zdecydowanie warto postawić na wannę. Jest to idealne rozwiązanie ponieważ daje możliwość wymyślania ciekawych zabaw, które uprzyjemniają dzieciom kąpiele. Jeżeli dziecko jest jeszcze małe, można wybrać specjalne wkłady do wanien, które sprawiają że kąpiel staje się bezpieczna. Jednak wiele zależy także od tego jakie mamy możliwości przestrzenne, jeżeli nie jesteśmy w stanie wstawić wanny należy postawić na prysznic, który także ma swoje zalety w tym: możliwość ustawienia dodatkowego siedziska dla najmłodszych, czy też zamontowania ciekawych kolorowych uchwytów. 


Bezpieczna armatura

Na rynku znajdują się także inteligentne rozwiązania zastosowane w bateriach łazienkowych, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z ich wszystkich funkcji nawet najmłodszym dzieciom. W bogatej ofercie armatury łazienkowej znajdują się baterie termostatyczne, które idealnie chronią dzieci przed oparzeniem. Pozwalają one na ustawienie dowolnej temperatury, która później jest utrzymywana na tym samym poziomie, bez względu na skoki ciśnienia.  
 

Projekt łazienki dla dzieci

Inspiracją do wyposażenia łazienki dla dzieci są przede wszystkim bajkowe elementy. Warto także pomyśleć nad ulubionym motywem dziecka, lub jego pasją. A czasami wystarczy wprowadzić kilka niewielkich elementów dekoracyjnych i łazienka już nabierze innego, bardziej magicznego charakteru. 

Przykładem może być kran w baśniowym wzorze:

źródło:emmevi.it

Lub też umywalki w ciekawym kształcie, z naniesionym motywem:


źródło: www.marantess.pl

Świetnym rozwiązaniem są dywaniki i maty łazienkowe, które mają przeróżne wzory, kolory, kształty, a także motywy, dzięki czemu można przemycić do łazienki coś co dziecko interesuje i sprawi że wnętrze łazienki będzie o wiele przyjaźniejsze. Są to świetne dodatki, które można zmieniać przy naprawdę niskim nakładzie finansowym. 

aranżacja łazienki dla dziecka

Zastosowanie kolorów także ma duże znaczenie, dlatego wybierając wyposażenie łazienki dla dzieci warto zdecydować się na barwne wykończenia. Pierwszym krokiem jest wybór koloru i rodzaju ścian – można zdecydować się na malowanie lub piękne płytki. Do tego już dobieramy resztę wyposażenia tj. umywalkę, sedes, baterię łazienkową, czy też lustra z kolorowymi wstawkami i w fantazyjnych kształtach.


źródło: www.pamesa.com

Dodatki także są ważne, ponieważ idealnie mogą dopełnić całe wnętrze, warto znaleźć bajkowe wieszaki na ręczniki, kolorowe grzejniki, nakładki na sedes, ręczniki, dozowniki czy też uchwyty z ulubionym motywem dziecka. 

Warto zerknąć na grzejniki poniżej, które są pięknie stylizowane:
      
źródło: www.ridea.com.pl

Warto także kupić dzieciom ciekawe zabawki do wody, to także znacząco uprzyjemni im kąpiele. Na rynku znajduje się także wiele ciekawych łazienkowych organizerów na zabawki, więc unikniemy bałaganu. 

To wszystko sprawi, że dziecko naprawdę chętnie będzie spędzało czas podczas codziennej toalety. 

wizualizacja łazienki
 

Funkcjonalna łazienka dla dziecka

Oczywiście nie można zapominać o dopasowaniu wielkości wyposażenia łazienki do dzieci. Wszystko po to by korzystanie z umywalki, czy też sedesu nie sprawiało im żadnych trudności. Jeżeli nie mamy możliwości zapewnienia dziecku urządzeń sanitarnych w odpowiedniej wielkości, wystarczy zaopatrzyć się w podest dla dzieci. Takie podesty mają zazwyczaj około kilka do kilkunastu centymetrów, więc są bezpieczne dla dzieci. Podesty są stabilne i przede wszystkim lekkie, więc dziecko jest w stanie samodzielnie sobie go podstawić. Podesty są dostępne w przeróżnych wersjach, więc jak tylko wybierzemy kolorowy lub z ciekawym bajkowym motywem, to dziecko na pewno się z nim „zaprzyjaźni”. 
 

Aranżacja łazienki dla dzieci

Jeżeli masz w planach aranżację łazienki dla dzieci, chętnie pomożemy. Mamy na swoim koncie wiele realizacji dedykowanych dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą!
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME