Ciemna łazienka
2018-02-26
Wbrew pozorom, ciemne kolory wracają do łask, miejsce bieli skutecznie zastępuje czerń, szarość i czekoladowe brązy. 

 

Elegancka łazienka

Wiele osób uważa, że urządzenie ciemnej łazienki to ekstrawagancja, na którą zdecydują się tylko odważne osoby. Dodatkowo istnieje przekonanie twierdzące, że po użyciu ciemnych kolorów w łazience, w efekcie otrzymamy mroczną, bezużyteczną przestrzeń, która będzie zupełnie niepraktyczna. Nic bardziej mylnego! 

Przede wszystkim, zastosowanie ciemnych kolorów niesie za sobą elegancję i szyk, łazienka staje się wyrafinowana i robi ogromne wrażenie. Jednak należy pamiętać, że ciemne barwy są „trudne”, dlatego należy umiejętnie wszystko rozplanować. 

 

Ciemne kolory a optyczne złudzenia

Z pewnością, nie jedna osoba pomyśli, że zastosowanie ciemnych kolorów spowoduje wizualne zmniejszenie się łazienki. Oczywiście jest w tym stwierdzeniu słuszność, jednak wystarczy w łazience dodać duże lustra, fronty mebli z wysokim połyskiem, a także zastosować kilka trików związanych z perspektywą, a pomieszczenie kompletnie zmieni swój wygląd. 

Do trików związanych z powiększaniem ciemnej łazienki, należy zastosowanie odpowiednich geometrycznych kształtów, a także linii, które skutecznie poszerzą, a także wydłużą pomieszczenie. Dodatkowo warto zastanowić się nad fakturą wykończenia ścian, dzięki niej także można optycznie pogłębić pomieszczenie. 
 

Ciemna łazienka a klimat

Mimo, że w łazience zostały zastosowane ciemne kolory, ciągle może ona być przytulnym miejscem. Dodatki, odpowiednie wyposażenie i motywy na ścianach zbudują klimat prawdziwie ciepłego miejsca. Warto zaznaczyć, że białe łazienki bardzo często kojarzą się ze sterylnym miejscem, które jest chłodne – w takim wypadku, dla osób o takich poglądach, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie ciemnych odcieni.  

 

Interesuje Cię ciemna łazienka?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i naszymi realizacjami. Jeżeli interesuje Cię ciemna łazienka, na pewno uda nam się stworzyć idealną propozycję, odpowiadającą wszystkim wymaganiom.  
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME