Czy warto postawić na kabinę prysznicową walk-in?
2017-10-31
Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach można spotkać kabinę prysznicową typu walk-in. Jest ona lekka optycznie, idealnie komponuje się do większości stylów łazienek, a co najważniejsze, zaoszczędza ona sporo miejsca. 
 
projektowanie łazienek Tychy

Czym charakteryzuje się kabina prysznicowa walk-in?

Są to szklane tafle, w których nie ma ani części ruchomych, ani otwieranych. Kabina walk-in jest częściowo otwarta, wykorzystuje się zazwyczaj dwie lub trzy tafle. W przypadku bardzo wąskich łazienek można wykorzystać nawet jedną taflę. Kabina walk-in może mieć klasyczny brodzik, lub odpływ zamontowany w podłodze. Przy czym drugie rozwiązanie prezentuje się znacznie lepiej, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, komponuje się z całym wnętrzem, a czasami powoduje, że kabina jest wręcz niezauważalna w całej łazience. 

Aby zamontować odpływ w łazience walk-in konieczna jest odpowiednia wysokość wylewki, aby móc zmieścić syfon, czyli ok 8 centymetrów. W przypadku niektórych mieszkań w blokach jest to niemożliwe, więc w takiej sytuacji należy zastosować niski brodzik.

Kabina walk-in może mieć kształt prostokąta, kwadratu, trapezu, „ściętego” prostokąta etc. Wszystko jest możliwe, dlatego tego typu kabiny zyskały w ostatnim czasie na popularności. 

projektowanie łazienek tychy
 

Kabina prysznicowa walk-in i jej zalety

Przedstawiamy kilka niepodważalnych zalet zastosowania kabiny typu walk-in:
  • minimalizm
  • łatwość w utrzymaniu czystości
  • nie zajmuje wiele miejsca, charakteryzuje ją lekkość optyczna
  • można ją zamontować w pomieszczeniach o nietypowych kształtach
  • szybki i tani montaż
  • kabina walk-in nadaje się dla każdego, począwszy od dzieci po osoby starsze
  • możliwość montażu bez brodzika
  • posiada stałe części konstrukcji, dzięki czemu nie grozi jej „zmęczenie materiału”
  • nowoczesny charakter łazienki sprawia, że będzie idealnie pasowała do każdego wnętrza, nawet jeżeli zdecydujemy się na kolejny remont łazienki

aranżacja łazienki tychy
 

Kabina prysznicowa walk-in a warunki techniczne

Przede wszystkim w łazience w której znajdzie się kabina prysznicowa walk-in konieczne jest dobre ogrzewanie. Jest to podyktowane tym, że w środku podczas kąpieli jest chłodniej niż w klasycznej kabinie. Dodatkowo konieczna jest dobra wentylacja, ponieważ o wiele więcej pary wodnej rozchodzi się w łazience. 
Przy montażu kabiny prysznicowej walk-in bardziej praktyczne jest zamontowanie odpływu liniowego, niż punktowego ze względu na łatwiejsze wykonanie spadków oraz mniejszą ilość pociętych płytek, co z kolei wpływa na walory estetyczne. 

Szkło w takiej kabinie ze względów bezpieczeństwa powinno być hartowane. Warto też zdecydować się na szkło pokryte warstwą polimerową, która jest odporna na zacieki i osadzanie się kamienia. 

wizualizacja łazienki tychy
 

Projekt łazienki z kabiną walk-in

Jesteś zainteresowany nowoczesną łazienką? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, stworzymy dla Ciebie funkcjonalną i piękną łazienkę.
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME