Duża wanna w małej łazience
2018-01-11
Wiele osób marzy o posiadaniu dużej wygodnej wanny, jednak bardzo często ludzi ograniczają możliwości przestrzenne. Postanowiliśmy przedstawić kilka trików, które pozwolą na zaadaptowanie łazienki w taki sposób, aby po wstawieniu większej wanny nie trzeba było rezygnować z innych udogodnień.

aranżacja łazienki Tychy
 

Proste zasady aranżacji


Kluczem do sukcesu wstawienia dużej wanny do łazienki, jest zaadaptowanie innych sprzętów tak, by zajmowały jak najmniej miejsca. 

Oto sposoby na małą łazienkę z dużą wanną:
 
  • Blat umywalkowy powinien zostać wybrany tak, by mógł pełnić dodatkowe funkcje toaletki, co ułatwia robienie makijażu czy też golenie się.
  • Warto umiejscowić płytki ceramiczne w miejscu gdzie istnieje największe ryzyko zachlapania wodą przy wannie, a pozostałe fragmenty łazienki pokryć jedynie farbą.
  • Przy wyborze urządzeń sanitarnych i mebli łazienkowych należy postawić na te opływowe, lub z zaokrąglonymi elementami, dzięki czemu łazienka zyska trochę więcej miejsca.
  • Należy wybrać szafki wiszące, w których będzie można trzymać wszystkie przybory kosmetyczne.
  • Dla optycznego powiększenia łazienki warto zamontować duże lustro.
  • Warto dodać wiele efektów świetlnych przy różnych elementach łazienki, co również optycznie powiększy pomieszczenie.
  • Należy wybrać wannę dopasowaną do wymiarów pomieszczenia – ergonomia ustawienia jest ściśle powiązana z warunkami jakie daje nam łazienka (małej łazience sprawdzi się nie tylko prostokątna, ale również zaokrąglona wanna narożnikowa).


projekto łazienki Śląsk

Masz małą łazienkę?


Marzysz o posiadaniu łazienki z wanną, jednak martwisz się o przestrzeń? Bez obaw, stworzymy  dla Ciebie idealne wnętrze, zawierające wszystkie elementy na których Ci zależy, w najbardziej praktycznym rozłożeniu. Skontaktuj się z nami
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME