Pomysły na dekorację łazienki
2017-11-27
Łazienka nie musi być surowym i prostym wnętrzem, dodatki potrafią zdziałać cuda. Przedstawiamy kilka ciekawych elementów, które dodają łazience nieco odmiennego charakteru.

łazienki Śląsk
 

Obrazki na ścianach i płytkach

W łazience bardzo dobrze sprawdzają się designerskie grafiki i ciekawe abstrakcyjne wzory. Do tego można zastosować nowoczesną ramę, co nada im dodatkowego szyku. Dla minimalistów najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie samej grafiki bez obramowania. Można zainwestować także w płytki z już nadrukowanymi wzorami.

Oczywiście należy pamiętać, aby styl grafiki dopasować do wnętrza, czyli szkice świetnie sprawdzą się w stylu retro, a grafiki 3D idealnie będą pasować do nowoczesnej łazienki. 
 

Drabinka dekoracyjna

Umieszczenie drabinki w łazience dodaje wnętrzu nieco swojskiego charakteru, staje się ona bardziej przytulna i jednocześnie oryginalna. Może ona służyć jako wieszak na ręczniki, półki na kosmetyki czy też rośliny. Jest to rozwiązanie praktyczne i atrakcyjne dla oka. 

Drabinkę dekoracyjną można zrobić samodzielnie lub kupić w sklepie wnętrzarskim, gdzie są dostępne różne rodzaje, wzory, kolory i rozmiary. 
 
łazienka sosnowiec

Rośliny w łazience

Wiele osób uważa, że rośliny w łazience nie są w stanie przetrwać, ponieważ panują w niej bardzo zmienne (ciężkie dla roślin) warunki. W końcu w łazience jest duża wilgotność i wysoka temperatura, jednak to idealne warunki do uprawy niektórych roślin doniczkowych. Rośliny o takich wymaganiach dobrze rosną i nie sprawiają praktycznie żadnych problemów w uprawie. Wśród nich można wymienić bromelie, maranty, krotony, bluszcze, papirusy, draceny czy fikusy.

Jednak jeżeli nie chcemy podjąć się wyzwania uprawy roślin w łazience, można postawić na ich sztuczne odmiany, które do złudzenia przypominają żywe rośliny. 
 

Ręczniki dodatkiem

Detale mają ogromne znaczenie, ręczniki wydają się być oczywistym i integralnym elementem łazienki, jednak i nimi można dodać wnętrzu charakteru. Wystraszy dobrze je wyeksponować i dobrać zgodnie ze stylem panującym w łazience. 

łazienki tychy
 

Świeczki

Świeczki i świeczniki nadają wnętrzu ciepłego akcentu, jednak nie tylko w momencie kiedy są zapalone. Obecnie wzory i kolory świec są tak różne, że mogą stanowić naprawdę ciekawy dodatek do łazienki. 
 

Cotton balls

Jest to element, który nigdy nie wyjdzie z mody, nadaje ciepła, charakteru i wprowadza ciekawe wzornictwo. Cotton balls mogą być zamontowane nad lustrem, przy roślinach, czy też na wcześniej wymienionej drabince dekoracyjnej. Sprawdzają się w wielu punktach - koszt niewielki, a efekt naprawdę spektakularny. 
 

Kosz na pranie

Kolejny element, który zdaje się być standardem w łazience, a może nieco odmienić wnętrze. Nie musi być on ukryty, można wybrać ciekawy wzór, który stanie w łazience, dopełniając jej charakteru. Do wyboru jest naprawdę wiele ciekawych koszty np. vintage, drewniane,  czy też plecione. Nie musi to być zwykły plastikowy kosz na pranie. 

Podsumowując, łazienka przy użyciu niewielkich nakładów finansowych może zmienić swój wygląd, jednak należy pamiętać że wnętrze nie przyjmuje przesytu. Dodatki należy wprowadzać z głową, nie wszystkie na raz, ponieważ spowodowałoby to uczucie natłoku.

aranżacja łazienki tychy
 

Szukasz firmy aranżującej łazienki?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy zadowolenie z wykonanego zlecenia
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME