Poznaj zasady urządzania łazienki
2018-02-02
Aranżując łazienkę należy zwrócić szczególną uwagę na odległości między wszystkimi urządzeniami, w końcu każda wykonywana czynność wymaga określonych warunków przestrzennych. Jeżeli decydujemy się na samodzielne urządzenie łazienki, trzeba wziąć pod uwagę sposób korzystania z łazienki i to jak względem siebie usytuować wszystkie meble i urządzenia sanitarne, aby nie blokowały dostępu do pozostałych. 

 

Planowanie przestrzenne

Lokalizacja przedmiotów w łazience nie dotyczy tylko płaszczyzny podłogi, ale także poszczególnych sprzętów, mebli, okien i drzwi. 

Oto kwestie na które należy zwrócić uwagę:
  • Wyjście spod natrysku musi zapewniać odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, aby drzwi kabiny prysznicowej nie zderzały się z innymi elementami łazienki. Minimalna odległość między kabiną prysznicową, a sedesem i małą umywalką wynosi 20 centymetrów, natomiast w przypadku kabiny prysznicowej, większej umywalki i bidetu przyjmuje się 30 centymetrów. 
  • Wolna przestrzeń przed kabiną prysznicową powinna wynosić 80x90 centymetrów, przed wanną 100x70 centymetrów, przed WC 80x60 centymetrów, przed bidetem 100x70 centymetrów, przed umywalką 100x70 centymetrów. 
  • Odległości od ściany powinny być następujące: umywalka 30 centymetrów, WC 20 centymetrów, bidet 30 centymetrów.
  • Odległości między urządzeniami: bidet-WC 30 centymetrów, umywalka- umywalka 30 centymetrów, umywalka- wanna 20 centymetrów, WC-kabina prysznicowa 20 centymetrów.
  • Miska ustępowa ma zazwyczaj długość 70 centymetrów, podwieszona na stelażu będzie mniej wystawać do środka pomieszczenia. Można także zdecydować się na sedes o mniejszym rozmiarze. 
  • Wolna przestrzeń dla człowieka w pozycji stojącej powinna wynosić 80-150 centymetrów nad podłogą.
 

Urządzanie łazienki

Jeżeli nie chcesz samodzielnie urządzać łazienki, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Kompleksowo zajmujemy się realizacją projektów, w pełni konsultując wszystkie etapy projektowania, jednocześnie zachowując przy realizacji maksimum funkcjonalności łazienki. Zachęcamy do kontaktu
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME