Trudna w aranżacji łazienka
2017-10-31
Kiedy mamy do urządzenia łazienkę o nietypowym kształcie, stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Jednak warto na to popatrzeć z drugiej strony – trudna w aranżacji łazienka to sposób na stworzenie wyjątkowego wystroju.

prijektowanie łazienek katowice

Sposoby na nietypowe pomieszczenie

Kiedy zajmujemy się aranżacją łazienki, stajemy przed różnymi problemami. Najczęściej jest to niekonwencjonalny kształt łazienki - takie pomieszczenia zazwyczaj znajdują się w adaptowanych miejscach np. na poddaszu gdzie mamy do czynienia ze skosami, lub w kamienicach gdzie łazienki bywają bardzo wysokie, lub niesamowicie małe.  

Z takimi nietypowymi wnętrzami możemy sobie poradzić poprzez kupno sprzętów o zmniejszonych gabarytach, idealnym rozwiązaniem są także narożne lub robione na zamówienie meble, które świetnie zakryją wszystkie nietypowe zakątki. Najlepiej jest wykorzystać na takie meble i urządzenia wszystkie nietypowe wnęki - w końcu szafka może być trójkątna. Jeżeli nie ma miejsca na dużą kabinę prysznicową, zastosuj rozwiązanie walk-in, które optycznie praktycznie nie zajmuje miejsca, i jest bardzo wygodne (więcej przeczytasz w artykule odnośnie kabin prysznicowych walk-in: „Czy warto postawić na kabinę prysznicową walk-in?”). 

projektowanie łazienek katowice
 

Łazienka ze skosami

W łazience ze skosami warto zainstalować okno dachowe, które będzie wpuszczało do niej nieco więcej światła. Tworząc projekt łazienki na poddaszu, przede wszystkim trzeba kierować się potrzebą dopasowania wysokości urządzeń i mebli do wysokości danego punktu w pomieszczeniu. Na toaletę i umywalkę można przeznaczyć miejsce, gdzie wysokość stropu jest nieco mniejsza, natomiast prysznic powinien mieć wygospodarowane przynajmniej 210 centymetrów. Warto pamiętać, że w łazience ze skosami nie sugerujemy się powierzchnią podłogi, a tym jak można zaadaptować skosy, by były możliwie jak najbardziej funkcjonalne. 

Przy skośnych ścianach warto ułożyć płytki podłużne, usytuowane pod kątem lub zastosować płytki ośmiokątne z intensywnymi wzorami, takie działanie odwróci uwagę od nietypowego kształtu ścian.

wizualizacja łazienki katowice
 

Długa i wąska łazienka

Jeżeli mamy do czynienia z długą i wąską łazienką, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie ciemniejszego koloru na krótszych ścianach wnętrza, zwłaszcza jeżeli jedna z nich będzie znajdowała się naprzeciwko drzwi. Jest to podyktowane tym, że ciemne kolory stwarzają wrażenie przybliżenia, a jasne oddalenia. Do ciasnych łazienek rekomendowane jest umieszczenie lustra naprzeciwko wejścia, co pogłębi optycznie przestrzeń. 
 

Wysoka łazienka

Gdy łazienka jest wysoka, w stosunku do metrażu jaki mamy do dyspozycji, możemy wykonać podwieszany strop, a sufit z pasmem ściany pomalować na ciemniejszy kolor. Można także zamontować światełka na linkach. Te sposoby spowodują, że sufit nieco się obniży. 
 

Aranżacja łazienki

Jeżeli posiadasz łazienkę o nietypowym kształcie i nie masz pomysłu w jaki sposób ją zaaranżować, aby była funkcjonalna i ładna, napisz do nas. Stworzymy dla Ciebie wnętrze marzeń. 
 
Odwiedź nas:
ul. Jaśkowicka 15 Tychy
Zadzwoń do nas:
517 517 878
Napisz wiadomość:
lazienki@tokahome.pl
Zobacz także
TOKA + HOME